Flying into Space, looking at the Earth 🌍 from a distance, landing on the Moon and then even exploring an unknown planet …? Children and adults have been dreaming about this for a few years!
Together with friends from Planetum and the Brno Observatory and Planetarium, we created a workshop for all children in the spirit of "learning through play". Become a space engineer and create with us a lunar landscape full of craters and build a base for cosmonauts on it! 🧑🚀👨🏿🚀
As always, you can find all the construction materials at home – in your drawer, in the kitchen and in almost every box with LEGO® bricks. And since it's summer, you can go and build on a sandpit or beach!
Měsíční základna Space 16 zkoumá měsíční nosorožce a bojuje s mimozemšťany. Bydlí tam astronaut Ju Green.
Start ze Země se podařil a posádka rakety vyrazila zkoumat a objevovat další taje Měsíce. Právě našli kousky hornin, jaké ještě nebyly objeveny….
Fandova měsíční základna
Základna Saturn 4 na měsíčním povrchu se chystá na přílet posádky Apolla 11
Rodina skeletonů po rozlomení rakety na měsíci narychlo postavila ubytování. Teď čekají na přílet babičky, která vypráví poutavé příběhy o vesmírných závodech mezi Amerikou a Ruskem.
Z rakety skluzem ven a hlavně mít střechu nad hlavou, aby jim nebyla zima.
Na základně mají i skleník, aby si mohli pěstovat kytičky a chovat včely na med. Musí mít i kde odpočívat a přistávat.
Základna je spíše družice s měsičním vozidlem. Slouží k monitorování počasí na měsíci a následný vliv na planetu zemi.
Byla jednou jedna hasičská stanice kde byli vesmírní hasiči. Byli v ní 4 hasiči a měli poplach každý den.
Základna slouží k opravě vesmirných lodí, k nouzovému přistání a doplnění paliva a zásob.
Spolu s kamarádem postavili několik obrovskou stanici a několik vesmírných lodi. Toto je část stanice, která se dochovala po velkém meteritickem roji, který zasáhl měsíc.
První úspěšné přistání na měsíční základně SpaceX s dětskou posádkou.
Tahr je průzkumná základna na Měsíci.
Kosmonauti objevují podivné krystaly na povrchu. Na základně mají vědkyni, která zkoumá nalezené krystaly, Tom vše řídí u počítače, kosmonaut Toby s droidem prozkoumávají měsíční povrch. Na základně nechybí ani místnost se skafandry, jídelna a prostor pro parkování měsíčního vozidla.
Mise s lidskou posádkou zkoumá povrch měsíce. Jestli se zde nacházejí vzácné prvky, které se dají nějak využít.
V kráteru na měsíci se našla podivná žlutá tekutina, blízko u ní byla za účelem prozkoumání tekutiny postavena vesmírná základna, kde tuto tekutinu zkoumají zaměstnanci z L.O.K.I.
Základna ve vesmíru Černá díra a raketoplán Vesmírný drak sestrojeny bleskově a s nadšením.
Měsíční stanice Brno XIV je součástí sítě záchranářských stanic, které zajišťují podporu místním astronautům.
Na měsíc dopadly nejdříve asteroidy, poté tu přistála raketa s celou posádkou Ninjago. Postavili základnu a dali se do objevování vesmíru.
Posilam svoji základnu, která je na Měsíci. Právě tam dorazila StarWars loď a probíhá tu bitva o nejlepší území. Ahoj Krystof
Vesmírná mise na těžení diamantů na planetě Cancri. Vesmírný modul s motory a satelity, průzkumné vozidlo Dergo a vrtací robot pro hledání diamantů pod kameny.
U základny se vyboural raketoplán. Je čas vyrazit do akce.
Papouščí základna
Měsíční základna Budang je na expedici na Měsíci. Astronaut zkoumá povrch měsíce a odebírá vzorky.
Groot, Scooby Doo a Buzz rakeťák našli mumii. Mimozemšťani bojují s obřím pavoukem. Astronaut opravuje družici. Veverka Sandy zapichuje vlajku. Na základně je hodně zábavy.
Na základně Fobos žije Darth Vader. A začíná hvězdná bitva.
Byla jedna raketa, která letěla na Saturn, tam ji bylo moc teplo, tak odletěla na měsíc. Tam si kosmonauti postavili úkryt, přezili týden a vrátili se na Zemi, pak zas letěli na Měsíc. A furt dokola, líbilo se jim tam.
Bylo poledne a barevná raketa vyrazila objevovat vesmír. Našla novou planetu jménem Ocásovník.
Základna s raketou postavena na Marsu. Astronauti se zde snaží pěstovat zeleninu a zajistit si obživu. Dále prozkoumávání okolí a hledají další život.
Start ze Země se podařil a posádka rakety vyrazila zkoumat a objevovat další taje Měsíce.
Právě našli kousky hornin, jaké ještě nebyly objeveny….
Měsíční základna White star je vybavena nejmodernějšími technologiemi. Astronauti díky tomu mohou dělat výzkum, pokusy a uvařit si párky.
Mám moc rád vesmír a babička taky. Tak spolu vymýšlíme lotroviny 🙂
Kosmonauti si na Měsíci postavili svoji základnu. Zkoumají jeho povrch. Zjistili, že je na něm kyslík a teď hledají vodu. Zůstanou tady do roku 2023.
Kosmonauti se vydali do vesmíru pro měsíční kameny, který jsou strašně vzácný a drahý a pěkný a vyrobí se z nich na Zemi pak super vynálezy. Malé kameny uveze astronaut sám, ale veliký jsou strašně těžký a musí je nosit speciální robot. Nosí je do základny a pak je raketoplán odveze dolů na Zem.
V daleke budoucnosti prileta na pratelskou misi Apollo T30 na Mesic, aby poznalo nove formy zivota.
Doletěli na měsíc, aby prozkoumali existenci mimozemšťanů. mimozemská civilizace se však nenašla.
4 kosmonauty přistáli na planetě E-MOON a vytvořili si základnu. V průběhu následujících 12 měsíců budou zkoumat tuhle zvláštní planetu, odebírat vzorky a vše posílat na planetu Zemi.
Raketa přilétáva na základnu P.E.T. A přiváží velké výzkumné vozy.
Astronauté na své základně na Měsíci nastupují do rakety. Odlétají se podělit se svými poznatky zpátky na Zemi. Tak ahoooj.
Tato základna má jednoho astronauta a tři roboty. Zkoumají povrch Marsu a zda je na Marsu vzduch. Astronaut už ale čeká na raketu, která ho vezme zpět domů, už je mu smutno, protože je na Marsu sám.
Toto je rozestavěná základna, která bude nejlepší a nejmodernější základnou ve vesmíru. Zatím jsou položené základy, protože na stavbě zatím pracuje jen jeden extrémně speciální robot. (Je v pozadí). Tato základna stojí na severní polokouli Měsíce. Bude zkoumat materiály a nerosty na Měsíci, zda by se daly využít i na Zemi a zda by bylo možné bydlet na Měsíci.
Byla nebyla jedna základna MS – 7 a na tu přistál raketoplán, který bude zkoumat atmosféru na měsíci. Chtějí zde pěstovat rostliny, aby tu vyráběly dostatek kyslíku. Když rostliny vyrobí dost kyslíku, mohli by tu v budoucnosti žít i lidé.
Základna MŮN-16 byla dokončena roku 2021. Právě v těchto chvílích zde pracují 3 austronauti. Máme jedinečnou příležitost vidět je při práci. Unikátní fotografie byla pořízena náhodným kolemletícím.
Měsíční základnu Ψ 48 obývá 5 psích kosmonautů a 2 specialisti na odebírání vzorků, zda se přímo z měsíce bude moci silně výt, aby psí zpěv byl slyšet daleko na ostatní planety.
Měsíční základna Apollo 10 nově vybudovaná pro vojenské astronauty. Vedle základny je dron, vesmírný vůz a mimozemšťani.
Základnu obývá jeden kosmonaut už 2 roky a těší se domů. Potřebuje raketu, co ho odveze. Nejlepší na stavění bylo bombardování povrchu měsíce. 🙂
Na písečné planetce operuje tým astronautů, kteř si zde vybudovali svou maskovanou základnu pro odebíraní vzorků a opravu rakety. Astronauti mají také k dispozici planetární vozidlo.
A já tam dám ty průhledné a barevné kostičky, a musí jich být hodně, aby Neználek viděl ven, jo?
syn postavil měsíční základnu, medvědí kosmonauti, auto mutant a bagřík, raketu a kosmonauti co už odletěli tak tam zapomněli na krtečka vzít ho domů do rakety.
Vybudování vesmírné základny na Marsu, která se stala novým domovem pro nás astronauty. Až vyrostu rád bych se mezi ně přidal. Mají za úkol najít vodu a vytvořit podmínky pro život.
V roce 2023 bylo na Měsíci narychlo postaveno 30 základních základen fungujících jako bydliště pro pracovníky pracující na jedné velké hlavní základně jménem Conqueror, která by mněla být dokončena v roce 2028.
Píše za mě mamka, psát ještě neumím. Moje základna je postavena tak, aby odolala úplně všemu. Právě teď na ní útočí zlí mimozemšťané /to jsou stopky od rajčat/ a astronauti na základně se je snaží zneškodnit pomocí speciálního zabudovaného děla. Jindra.
LLASA (Lamí vesmírná agentura) poslala pomocí svých vesmírných lodí do vesmíru i lidi a ti postavili vesmírnou základnu pro 2-3 lidi.
Toto je Terezčina základna na které pracuje pán.
WTCMB vytiskli v 4D tiskárně (přispůsobená hmota s tvarovou pamětí reagující na teplo). V sobě má všechny potřebné nástroje na výzkum terénu. WTCMB má v sobě také zabudovaný generátor paliva což jsou elektrostaticky nabité fotony. A to všechno vyrobeno v Praze.
Vítejte u mé hvězdné základny. Na povrchu pracuje robot a k dopravě použijte zanachod:-)!
První Intergalaktická Trvalá Rezidence Alienů je v zkušebním provozu! Na snímce s veletelem a vozítkem:-)!
Ze základny Brajboros startují rakety na další planety. Dostat by se měly na Mars a Jupiter.
Základna sloužící k objevování vesmíru. Vozítko přizpůsobené na měsíční povrch, vybavené vším potřebným pro odebírání vzorků a převoz materiálu.
Měsíční základna byla postavena pro účely zkoumání života na měsíci. S měsíčním vozítkem.
Na Měsíci se buduje předsunutá základna pro lety do vesmíru. První lidé žijící dlouhodobě na Měsíci, zjišťují zda nelze pro stavbu zakladny využít nerostné bohatství na Měsíci
Dva astronauti Míša a Mariánek se zabydleli na měsíční základně a vyrazili měsíčním vozítkem na výzkumy. Setkali se s mimozemšťany, dosud se nevrátili.
Kosmonaut šel hledat ztracený kámen, podle mapy.
Posádka zkoumající kameny na nové planetě.
I když je základna pohodlná a nabízí veškerý možný komfort – e-mail, ramínko na pověšení skafandru a víceúčelovou sprchu, její stísněné prostory vybízí spíše k měsíčním procházkám a projížďkám v lunárním roveru.
Když raketa přistála na Měsíci, ozvala se rána, jak z děla. Vedle rakety se objevil kráter, kde si postavili základnu a dali jí jméno XXL.
Raketa Komín s pořadovým číslem 356 úspěšně vzlétla, ale někde po cestě do vesmíru se opět rozpadla. Konstruktér to však nevzdává a již pracuje na modelu 357.
Pruzkumne lunarni vozidlo pichlo kolo, naštěstí měl kosmonaut rezervu. Kolo vyměnil a misi úspěšně dokončil.
Lunární kavárna, kde se mohou zastavit kolem letící kosmonauti a občerstvit se. Výhled do vesmíru samozřejmostí.
„Tato vesmírná stanice na Měsíci slouží k tomu, když se na Měsíci něco stane, takk to přijedou vyřešit. Třeba když přiletí nějaký ufoni… „
Na Měsíc letěla raketa jménem A540T. Přistála u základny vedle Moře ticha, aby těžila červené měsíční krystaly.
Základna byla napadena mimozemšťany tak jsme vyslali vojáky, aby je postříleli. Vyhráli jsme!!!
Představuji Vám svoji měsíční základnu Star1, kterou jsem postavila za pomoci stavebnice Lego Duplo. Výborně poslouží každému kosmonautovi, který se na Měsíci zastaví.
Základna slouží primárně pro doplnění zásob a paliva. Zároveň také řídí letový provoz v okolí Měsíce.
Základna Moonligth (spodní část základny nevidíte, je pod povrchem) provádí průzkumné vrty, je vybavena meteostanicí, dalekohledy, satelity. Všimněte si komunikace s mimozemskou civilizací i kráterů na povrchu. A vesmír všude kolem…
Základna byla postavena odvážnými kosmonauty na planetě Sféra, přestože je zde plno aktivních sopek. Výbuchem sopky byla porušena anténa. Než ji stihl kosmonaut opravit, vyslala signál špatným směrem a přilákala tak návštěvu mimozemšťanů. Ta kvůli narušené navigaci nabourala do planety. Naštěstí mimo základnu Sand Planetus. A tak se mohli kosmonauti seznámit s Mišem, Mašem a Šašem.
Měsíční základna Mája úkol bagrovat a vykopat jámu, aby ufoni mohli mít bazén. Kosmonaut to musí stihnout včas než přiletí raketa s nafukovacím kruhem.
V srpnu, roku 2021 byla postavena první vesmírná stanice na Měsíci. Stanice tohoto typu ukrývá interiér rozdělený do mnoha zón, pro různé aktivity, včetně malé zahrádky pro pěstování zeleniny.
Na základnu Měsíční velryba právě přiletěly kosmonauti zkoumat vesmír, nevědí však, že mají mimozemskou společnost.
Opuštěn ve vesmíru se zásobou jídla a vody.
Prvním kosmonautem byl Jan Hus ale uhořel při startu.
Lunární vozítko, sběrač vzorků (luxovač), skleník s květinami a gyroskop pro trénink astronautů. Vše z třicet let starého Lega.