Build with us all year round!

Leave us your e-mail and be the first to learn about new workshops and Maker Faires we organize throughout the Czech Republic!

  Build a Moon Base and get a LEGO® boxes!

  Flying into Space, looking at the Earth 🌍 from a distance, landing on the Moon and then even exploring an unknown planet …? Children and adults have been dreaming about this for a few years!

  Together with friends from Planetum and the Brno Observatory and Planetarium, we created a workshop for all children in the spirit of "learning through play". Become a space engineer and create with us a lunar landscape full of craters and build a base for cosmonauts on it! 🧑‍🚀👨🏿‍🚀

  The workshop will run from July 22 to August 15, and on each of the August Sundays (meaning August 1, 8 and 15), we will draw one of the participants and award him with a LEGO® kit. All you have to do is submit the story and photo/video of your moon station. The main prize is a 1 meter tall LEGO® Ideas NASA Apollo Saturn V rocket! 🚀

  START BUILDING!

  PS: As always, you can find all the construction materials at home – in your drawer, in the kitchen and in almost every box with LEGO® bricks. And since it's summer, you can go and build on a sandpit or beach!

  For children
  aged 5 to 15
  #LearningThroughPlay
  LEGO stavebnice

   Join the draw for LEGO® boxes!

   Get inspired by our workshop, but don't be afraid to unleash your imagination! Anyone who sends us a short story of their lunar base between July 22 and August 15 and attaches a photo of it will be included in the draw.

   This time we will draw 3 different LEGO boxes – always on Sunday midnight!
   🪐 1st box will be drawn on August 1 from the competition entries sent from July 22
   🛸 2nd box will be drawn on August 8 from the competition entries sent from August 2
   🛰 3rd box (LEGO® Ideas NASA Apollo Saturn V) will be drawn on August 15 from all entries sent since the start of the workshop

   * Submitted photos and videos featuring faces or individuals will be disqualified.
   ** We only accept entries build by children aged 5 to 15 that are entered into the draw by a parent or legal guardian.
   *** Everyone can send only 1 entry to the draw.

   Submitted Projects

   Bylo to super stavět moon station hope s tátou a se sestrou.
   Moc jsme si to užili 🙂

   Michal, 10 let
   moon station hope

   Na své měsíční základně si pěstujeme vlastní zeleninu. Našim cílem je prozkoumat nový život na měsíci – gigantické želvy.

   Gabriela, 7 let
   Gabra3

   Na zemi zachytili neznámé signály z měsíce. Ze spolupráce celého lidstva byla vypravena expedice s cílem najít zdroj signálu a zjistit jeho podstatu. Byla postavena měsíční základna, kde celá posádka sídlí. Je na měsíci inteligentní život pod povrchem? .. Příběh začíná…

   Vojtěch , 7 let
   Luna 2021

   Senzační zprávy přícházejí ze základny na přivrácené straně měsíce v kráteru Krawal. Původní hypotéza o tom, že je měsíc ze sýra švýcarského typu je zcela vyvrácena! Ve skutečnosti je povrch měsíce kombinací mouky dvounulky a holandského kakaa. Co se skrývá pod povrchem je předmětem dalšího zkoumání.

   Antonín, 4 roky let
   Měsíční základna Anthony 8 12

   Plně vybavená základna na Měsíci v kráteru Atlas s přechodovou komorou. Měsiční vozidlo, přechodová komora do základny pro astronauty, skály a vše potřebné pro komunikaci se zemí.

   Honzík, 11 let
   Základna v kráteru Atlas

   Děti s nadšením stavěli zatímco mamka s taťkou balili na dovolenou. Mise na Měsíc byla tak úspěšná, že na základně už začali růst i první květiny (taktéž měsícnice) a strom a na hlídce je moudrá sova😊 Skvělá zábava pro celou rodinu👍

   Davídek a Danielka, 4 a 7 let
   Měsíčnice

   Dva vědci chtěli prozkoumat vesmír. Přiletěli raketou na měsíc a postavili tam svoji základnu. Zkoumají tam všechno, co vidí kolem sebe. Mají dalekohled, lunární vozítko a super chytrý skener.

   Zora, 8 let
   Zářivá hvězda

   Této základně padly za oběť obě spodní jedničky, když bylo třeba oddělit raketové trysky a zuby byly nejrychlejší;) Základna Saturn vznikala po uvážení na nekolikátý pokus, aby byla co nejdokonalejší 😉

   Tobias, 5 let
   Vesmírná základna Saturn

   Základna nese jméno svého konstruktéra – hlavního inženýra:-) Základna slouží jako laboratoř pro vědce, kteří mají k dispozici lunární vozítko, bezpilotní vesmírný modul a loď pro jednu osobu. VĚDĚ ZDAR

   Štěpán , 7 let
   Měsíční základna Stephanus

   Na Měsíci se objevila nová základna z které naši tři astronauti objevují dosud nepoznané. Astronauti přiletěli v nové raketě a samozřejmě také na Měsíc umístili svoji vlajku.

   Tomáš, 7 let
   Tomikova základna

   Měsíční základní FinBase slouží pro ubytování a výzkum měsíce. Raketa byla inspirována Apollem 11. Musí mít tedy odpojitelný podstavec, který zůstane na měsíci. Ale je opětovně použitelný.

   Robert , 5 let
   FinBase

   Kubíček si moc přál k Vánocům nějaké lego týkající se vesmíru.Nakonec mu Ježíšek přinesl raketoplán i vesmírné stredisko.Raketu pojmenoval Norman dle oblíbené pohádkové postavy. Celou stavbu si postavil sám za 3dny.Jakékoliv Lego je jeho nejoblíbenější hračka.

   Jakub, 6let let
   Norman

   Naše základna Innocent byla zhotovena 6letým klukem milujícím vesmírnou techniku. Innocent má dvojitý bezpečnostní systém vstupu do základně a výstupu na měsíční povrch.

   Maximilián , 6 let
   INNOCENT

   Konstruktérka Zuzka zkonstruovala základnu pro kosmonauty, umístila jí na měsíční krajinu do jednoho z největších kráterů. Zároveň navrhla a postavila společně s tatínkem raketu, jejíž design odpovídá nejnovějším módním trendům 😉

   Zuzana, 4 let
   Měsíční základna SARM

   Na naši vesmírné základně žije policajt, zloděj, Olaf, kůn a ufon. Cestovat po měsíci můžou měsíčním vozítkem nebo na motorce. Spí se na pavučině v měsíční základně.

   Dominik a Nikola, 7 let a 5 let
   Jdeme na to

   Ze Země byly dovezeny základní stavební kostky. Pro stavitele nejprve sloužil modul využívaný také při budování na Marsu a pak už se pustili do stavby elektrárny a ostatních staveb (garáží pro vozítka).

   Jakub, 8 let
   Měsíční jaderná elektrárna

   Lentil byla vytvořena z podvozku přistávacího modulu, který slouží zároveň jako kotvy. K přechodové komoře byl nafouknut obytný modul a kolem postavena bytelná ochrana proti nežádoucím měsíčním vlivům.

   Matyáš, 7 let let
   Lentil

   Velká základna pro 10 kosmonautů. Prozkoumávají velký kráter na rovníku.

   Oskar, 8 let
   Pískárna

   Na základnu Kokoňoch jsme vyslali kosmonauta, aby našel kosmické těleso, které nám zajistí věčné zdraví, krásu a štěstí. Bohužel se vrátil sám, a tak se hledáme dál.

   Adélka a Jakub, 10 let dvojčata let
   Kokoňoch

   Toto je Tomáškův originální modul, zkráceně T.O.M.

   Tomáš, 5 let
   T.O.M.

   V roce 2023 přistál na Měsíci modul s posádkou. Jejich úkolem bylo postavit základnu. Takže postavili základnu Globerius.

   Matylda, 7 let
   Globerius

   Naše základna spojila dceřiny dvě velké záliby – stavění z kostek Duplo a barvení kamínků.

   Dorotka, 3 roky let
   Kamínková

   Konečně jsme přistáli. Let byl náročný, ale stálo to za to!

   Tomáš , 8 let
   Kosmitoma

   Základna je připravena pro nové badatele a čeká na jejich přílet. Mělo by to být každým okamžikem..

   Kristýnka, 6 let let
   Superměsíční základna

   Jedná se o měsíční základnu Otramoon (odvozeno od místa přistání), která potřebovala doplnit stav kosmonautů. Za použití raketoplánu byl dopraven kosmonaut na přistávací modul a úspěšně přistál!

   Petr, 1 a 5 let let
   Otramoon

   Toothless base

   Morné, 5 let
   Toothless base

   Shadow alfa base

   Sheldon, 9 let
   Shadow alfa base

   Po dalším úspěšném přistání astronautů na Měsíci – ho chtějí vědci důkladněji probádat. Brání jim v tom však mimozemšťané.

   Kryštof, 7 let
   Měsíční základna XOL1