PRO ŠKOLY Postavte si hudební nástroje!

Milí školáci, učitelé a dětské skupiny, vydejte se s námi na výpravu za hudebními zážitky! 🎺 S Mladí ladí dětem jsme pro vás připravili pestrý online workshop. Využijte této možnosti nejen v hodinách hudební výchovy, v třídnických hodinách a napříč dalšími předměty, ale také v případě víkendových či prázdninových aktivit s vaší skupinkou.

Postavte si s námi kytaru, bubínek, shaker [šejkr] nebo i jiné nástroje a založte si společně kapelu! Stačit vám k tomu bude pár základních LEGO® kostek nebo i jiných materiálů, které máte dozajista doma ve spíži nebo šuplíku. 🎸

A jak už je naším zvykem, pod heslem #učeníhrou se i něčemu přiučíte! V rámci workshopu se věnujeme romské kultuře a Oran – u nás již dobře známý izraelsko-americký hudebník a pedagog do workshopu vnáší svou hudebně-vzdělávací metodu Timbalooloo.

ZAČNĚTE STAVĚT!

Pro děti
4 - 15 let
#UčeníHrou
LEGO stavebnice

  ŠKOLÁCIZaslali jste nám už přes 70 kapel!

  Dorazila nám spousta parádních kapel a ještě lepšími příběhy! Děkujeme všem zapojeným! Štěstí ve slosování měla ZŠ a MŠ Zbyslavice.

  Stavět s námi můžete ale i dál. Nechte se inspirovat naším workshopem a nebojte se popustit uzdu své fantazii!

  *Do slosování přijímáme pouze příspěvky skupin stavitelů a hudebníků mladších 15 let, které do slosování přihlásí učitel nebo zákonný zástupce!
  **Do slosování může každý zaslat pouze 1 příspěvek.



  Zaslané projekty

  Jak už název kapely prozrazuje, jsme vesnická kapela, kterou jsme založili ve školní družině. Máme rádi hudbu všech žánrů.

  Škola: Školní družina, 9 stavitelů
  hihi Villagers

  Koníčci jsou hudební skupina ze ZŠ Přimda.

  Škola: 3.třída, 12 stavitelů
  Koníčci

  Jsme třída Kuřátek. Máme 25 dětí, ale na výrobě nástrojů se podílela jen polovina. Děti byly nemocné. Týdenní projekt měl název Hudební podzim. Poznávali jsme hudební nástroje podle zvuku, obrázků a chodbu MŠ vyzdobili hudebními omalovánkami. Dirigent byl náš třídní maňásek Pipi.

  Škola: Kuřátka, 12 stavitelů
  Píp Band

  Ledčická notička vznikla brzy ráno ve školní družině, když ještě byla tma. Nejdříve vznikly elektrické kytary a naposledy se narodily housličky. Když se kapela sladila, odešli se hudebníci učit, ale po prázdninách tam stále bude a určitě přibydou další nástroje a pak si zahrají všichni společně pro radost.

  Škola: školní družina, 8 stavitelů
  Ledčická notička

  Jsme prima parta kamarádů, kteří drží spolu a touží prožívat společná dobrodružství, úspěchy a v případě neúspěchů si být navzájem oporou.

  Škola: 2.B, 15 stavitelů
  BíTú bend

  Naše kapela se zrodila z velkého přátelství a touhy po společném domově zvířátek ze známé pohádky „Boudo, budko“. V naší pohádce si zahrálo zvířátek více než je známo a po zbourání boudy medvědem se všechna zvířátka dohodla na stavbě domečku nového. Po úspěšné, společné práci si naše zvířátka postavila z lega hudební nástroje a své přátelství oslavila společnou písní.

  Škola: oranžová třída, 12 stavitelů
  Zvířátková kapela z boudy budky

  My jsme malé, ale velice šikovné děti z MŠ Sluníčko Krupkaze třídy Ježečci. A jak již název naší třídy napovídá, společně jsme se zamysleli a vymysleli jsme název naší kapely ,,Hustý bodliny“. Společně jsme si název odhlasovali :).

  Škola: Ježečci, 6-8 stavitelů
  Hustý bodliny

  V dílně jsme se posadili a vozembouch vyrobili. Pak v hudebně zpívali v rukou nástroj drželi.

  Škola: 6. třída, 21 stavitelů
  Vozembouch Libčany

  Naše děti rády hrají s Legem a proto se chceme zapojit do vaší soutěže. Vyrobili jsme nástroje nejen z Lega, ale ze všeho, co jsme doma našli.

  Škola: 5.A, 24 stavitelů
  Supernámořníci

  Tak to vypadá, když to ve 4.B rozjedeme. Zpíváme a tancujeme každý den, protože jsme spolu rádi.

  Škola: 4.B, 5 stavitelů
  Kapela 4.B

  Muzikanti z Kopretinky vám právě zahrají pořádnou českou muziku s písní: “Já jsem muzikant”. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si tuto píseň.

  Škola: MŠ Kopretinka / 3.5-6 let, 9 stavitelů
  Muzikanti z Kopretinky

  Ahoj, jsme velice kreativní kapela, která se jmenuje Devítka. Jsme kamarádi a rádi s paní učitelkou zpíváme. mezi naše hudební nástroje patří : piano, kytara, xylofon, bicí, triangl, činely, píšťalka, buben.

  Škola: 5.A, 11 stavitelů
  Devítka

  Naše kapela vznikla na základě zkoumání sluchu. Vyrobili jsme si hudební nástroje pomocí sypkých materiálů a sklenice. Členy kapely hra na nástroje a zpěv velmi bavil.

  Škola: béčko, 12 stavitelů
  béčko

  Název kapely vybrali žáci podle naši oblíbené písničky . Hudební nástroje které děti vytvořili se k doprovodu skvěle hodily a všechny tvoření a vymýšlení novych nástrojů nadchlo.

  Škola: 1+2 třída , 3-5 třída , 13+8 stavitelů
  Nebe na zemi

  Malý kytarista rád staví a hraje především na nervy rodičům 😃 ve stavění s motorem už mu maminka nestačí, tak se chystá na lego kroužek

  Matyáš, 5 let
  Mičáčci

  Šimon a Matyáš jsou kámoši už 4 roky. Rádi společně podnikají různé aktivity. Jedna z nich je, že Šimon hraje na činely a Maty na klávesy..

  Matyáš, 6 let
  ŠiMa

  Učím se na ukulele, trénuji hip hop a členy do kapely sháním. Budou z nás jednou hvězdy 🙂

  Ondřej, 8 let
  Ninjaman

  Moje neteř Julinka mě překvapila jak rychle vyrobila chrastící kouly ( vevnitř čočka) a to mužou být počatky hudebniho projektu Julča band:)

  Julie , 7 let
  Julča band

  Naše děti postavily kapelu, která se skládá z bubínku z nádobí, rumbakoule z čočky, mandolína z lega a dcerka vymyslela název.

  Hana, 8 let let
  Skákal pes přes oves

  Zvonkohra – vemte starého plyšáka, vyndejte mu vnitřek bříška, zandejte hrací strojek a opět dovyplňte např. vlnou a zašijte. Máte super osobitou zvonkohru posteli.

  Adélka, 7 let
  Recyklační plyšák

  Kelímek od plastelíny (chrastítko) – máme jich více a v každém máme různé druhy chrastítek (hrách, rýže, fazole, kamínky, kuličky, jáhle, čočka…) Plastové vnitřky kindervajíček (chrastítko) – máme jich více a v každém máme různé druhy chrastítek (hrách, rýže, fazole, kamínky, kuličky, jáhle, čočka…) Vše pak namokro oplstěno vlnou, aby bylo vajíčko měkkčí do ruky a je tím i tlumen trošku […]

  Eliška, 5 let
  Chrastadlo

  Kazzo z bezové větvičky, ztačí si uříznout kus větvičky z bezu, vyčistit jádro větvičky (nejlépe to jde vrtačkou) pak se vadlabe dirka na foukání a na jeden konec větvičky se přidělá kus igelitového jemného sáčku. Důležité je, že musíte nechat sáčet lehce volný na konci a pak už jen stačí do dirky zatutat jakoukoliv píseň 🙂

  Matěj, 13 let
  Kazzo-bezo

  Dva bráškové (home made legokytara a legoflétna 😉) trénují, chtějí se přidat do kalely k taťkovi a staršímu bráchovi.

  Matěj, 8 let let
  ROcK

  Normálně hraju na ukulele, ale když mi máma ukázala tuhle soutěž, rozhodl jsem se vyrobit si nástroj z lega. Natáhl jsem tam 2 gumičky a moje superkapela KK byla na světě.

  Teo, 8 let
  KK

  Bylo jich 5, ale ostatní museli stavět iglu a Brownie jim k tomu hral na kytaru

  Sheldon, 9 let
  Eskimo Band

  Jsme tři bratři, všichni hrajeme na nějaký hudební nástroj – běžně na hoboj, klavír a flétnu, ale dnes jsme vám zahráli na staročeský hudební nástroj fanfrnoch, LEGO kytaru a kaštanový a rýžový shaker.

  Šimon, Jakub, 7 a 7 let
  Tři Z

  Na první pohled je tento pianový duet velmi roztomilý a je potřeba ho vstřebat co nejdříve a náramně si ho vychutnat, protože jakmile se nástroje odloží začíná tvrdší hudba tzv. „sesterská řežba“. 🙂

  Elen a Lea, 5 let a 3 roky let
  Pianový duet

  Jsme nejlepší bráchové, co si rádi hrají s legem a dnes založili svojí první LEGO kapelu. Jako bubeníka jsme použili našeho robotického lego kamaráda Vernieho.

  Matěj, 8 let
  Technologičtí rockeři

  Kapela Léto vnikla, aby si užívala radost tvořit a jamovat na dostupné nástroje, bez připomínek učitelů a učitelek, kapelníků a kapelnic natož spoluhráčů. Nástroje buď čmajzne rodičům z jejich uměleckých sbírek, souprav nádobí, nebo si v případě potřeby postaví vlastní z lega, karónu a nebo prostě jen z toho, co je zrovna po ruce.

  Vojta a Ondra, 7 let
  Léto

  Ahoj já jsem Riki, na kytaru hraju už druhý rok, vždycky jsem chtěl být kytarista 🎸. Tohle je moje nová elektrická kytara, zatím z lega, ale jednou bude opravdová!

  Erik, 6 let
  Riki

  Bat band je Batmanova kapela, která hraje temnou dark rockovou hudbu na velkých festivalech. Posílám fotku z jejich posledního koncertu.

  Filip, 9 let
  Bat band

  Kapela zatím není, protože jsme se o soutěži dozvěděli na poslední chvíli. Šíma ale postavil funkční rumba koule, tedy LEGOule, důmyslně vyztužené tyčinku. 😀

  Šimon , 7 let
  Rumba LEGOule

  Anička s Filípkem mají rádi hezkou hudbu,a proto si vyrobili krásné hudební nástroje z lega

  Anička, 7 let let
  Chase and Skye

  Jsme začínající kapela, která by chtěla prorazit do světa s něčím novým a neokoukaným. Kapelník je věčně začínají muzikant, který hraje jen, když vymyslí novou písničku. Bicí a zpěv je v režii Kačky s přezdívkou Kachna. Před 4 měsící úspěšným výběrovým řízením byla vybrána Kája, která má vynikající sluch a vysoké tóny z jejího nástroje triangl u ní způsobuje to, že neusíná a hraje […]

  Karel, 3  let
  Music Band TrioLocarkovi2021

  Fidli fidli, staré vidli, fidli fidli housličky…

  Veronika, 6 let
  Strunky brnky

  Klavírní sólistka doprovázející divadelní představení. Hraje od klasiky po moderní skladby a jazz. Už dnes má vyprodané koncertní sály 🙂

  Klára , 4 let
  Mozart na2

  Stala basa u primasa…

  Tobi a Nett, 2 a 4 roky let
  To-Band

  Frontwoman, kytaristka, perkusionistka i zpevacka v jedne osobe

  Josefína, 7 let
  Drnkšust

  Založil bych naší rodinnou kapelu. Na první koncert by směli jen ti co nemají hudební sluch. Hrajeme totiž příšerně, ale každou zkouškou se lepšíme. Zpěvák kapely Kuba

  Jakub, 11 let
  Legáci

  Stavím svůj malý sen, naučit se hrát na opravdovou kytaru.

  Adrianka, 7 let
  Sólo na kytaru

  Warning: Undefined array key 0 in /data/web/virtuals/206592/virtual/www/domains/postavtesi.cz/wp-content/themes/ws/page-hudebninastrojeproskoly.php on line 375

  Jelikož jsme organizace pracující s dětmi a mladými lidmi, přihlašujeme se k dodržování Politiky ochrany práv dětí a zvláště zranitelných dospělých. Metodika zpracovaná Nadací OSF je k nahlédnutí zde.