Stavte s námi celý rok!

Zanechte nám váš mail a buďte první, kdo se dozví o nových workshopech a tvořivých festivalech, které pořádáme po celé ČR!

  Postavte si měsíční základnu a získejte skvělé LEGO® stavebnice!

  Letět do vesmíru, podívat se na Zemi 🌍 z dálky, přistát na Měsíci a třeba pak i prozkoumat prozatím neznámou planetu...? O tom sní děti i dospělí už pořádných pár let!

  Společně s kamarády z pražského planetária Planetum a Hvězdárny a planetária Brno jsme pro všechny děti připravili další workshop v duchu "učení hrou". Staňte se s námi vesmírnými konstruktéry a konstruktérkami – vytvoříme si měsíční krajinu a postavíme na ní základnu pro kosmonauty!🧑‍🚀👨🏿‍🚀

  Workshop poběží od 22. července do 15. srpna a v srpnové neděle (tedy 1., 8. a 15. srpna) budeme ze zaslaných fotografií a videí losovat pokaždé o jednu LEGO® stavebnici. Jednou z cen bude i metr vysoká raketa LEGO® Ideas NASA Apollo Saturn V! 🚀

  ZAČNĚTE STAVĚT!

  PS: Všechen materiál na stavbu najdete opět doma v šuplíku, v kuchyni a skoro v každé krabici s LEGO® kostkami. No a protože je léto, můžete se vydat stavět třeba i na pláž nebo pískoviště!

  Pro děti
  5 - 15 let
  #UčeníHrou
  LEGO stavebnice

   Zapojte se do slosování o LEGO® stavebnice!

   Nechte se inspirovat naším workshopem, ale nebojte se popustit uzdu své fantazii! Každého, kdo nám mezi 22. červencem a 15. srpnem zašle krátký příběh své měsíční základny a přiloží její fotku a třeba i video, zařadíme do slosování.

   Tentokrát budeme losovat rovnou 3 různé LEGO stavebnice, a to vždy v neděli o půlnoci!
   🪐 1. stavebnici losujeme 1. srpna z příspěvků zaslaných od 22. července
   🛸 2. stavebnici losujeme 8. srpna z příspěvků zaslaných od 2. srpna
   🛰 3. stavebnici (LEGO® Ideas NASA Apollo Saturn V) losujeme 15. srpna ze všech příspěvků zaslaných od spuštění workshopu

   * Zaslané fotografie a videa, na kterých se vyskytují obličeje, či osoby budou ze soutěže vyřazeny.
   **Do slosování přijímáme pouze příspěvky stavitelů mladších 15 let, které do slosování přihlásí rodič nebo zákonný zástupce.
   ***Do slosování může každý zaslat pouze 1 příspěvek.

   Zaslané projekty

   Bylo to super stavět moon station hope s tátou a se sestrou.
   Moc jsme si to užili 🙂

   Michal, 10 let
   moon station hope

   Na své měsíční základně si pěstujeme vlastní zeleninu. Našim cílem je prozkoumat nový život na měsíci – gigantické želvy.

   Gabriela, 7 let
   Gabra3

   Na zemi zachytili neznámé signály z měsíce. Ze spolupráce celého lidstva byla vypravena expedice s cílem najít zdroj signálu a zjistit jeho podstatu. Byla postavena měsíční základna, kde celá posádka sídlí. Je na měsíci inteligentní život pod povrchem? .. Příběh začíná…

   Vojtěch , 7 let
   Luna 2021

   Senzační zprávy přícházejí ze základny na přivrácené straně měsíce v kráteru Krawal. Původní hypotéza o tom, že je měsíc ze sýra švýcarského typu je zcela vyvrácena! Ve skutečnosti je povrch měsíce kombinací mouky dvounulky a holandského kakaa. Co se skrývá pod povrchem je předmětem dalšího zkoumání.

   Antonín, 4 roky let
   Měsíční základna Anthony 8 12

   Plně vybavená základna na Měsíci v kráteru Atlas s přechodovou komorou. Měsiční vozidlo, přechodová komora do základny pro astronauty, skály a vše potřebné pro komunikaci se zemí.

   Honzík, 11 let
   Základna v kráteru Atlas

   Děti s nadšením stavěli zatímco mamka s taťkou balili na dovolenou. Mise na Měsíc byla tak úspěšná, že na základně už začali růst i první květiny (taktéž měsícnice) a strom a na hlídce je moudrá sova😊 Skvělá zábava pro celou rodinu👍

   Davídek a Danielka, 4 a 7 let
   Měsíčnice

   Dva vědci chtěli prozkoumat vesmír. Přiletěli raketou na měsíc a postavili tam svoji základnu. Zkoumají tam všechno, co vidí kolem sebe. Mají dalekohled, lunární vozítko a super chytrý skener.

   Zora, 8 let
   Zářivá hvězda

   Této základně padly za oběť obě spodní jedničky, když bylo třeba oddělit raketové trysky a zuby byly nejrychlejší;) Základna Saturn vznikala po uvážení na nekolikátý pokus, aby byla co nejdokonalejší 😉

   Tobias, 5 let
   Vesmírná základna Saturn

   Základna nese jméno svého konstruktéra – hlavního inženýra:-) Základna slouží jako laboratoř pro vědce, kteří mají k dispozici lunární vozítko, bezpilotní vesmírný modul a loď pro jednu osobu. VĚDĚ ZDAR

   Štěpán , 7 let
   Měsíční základna Stephanus

   Na Měsíci se objevila nová základna z které naši tři astronauti objevují dosud nepoznané. Astronauti přiletěli v nové raketě a samozřejmě také na Měsíc umístili svoji vlajku.

   Tomáš, 7 let
   Tomikova základna

   Měsíční základní FinBase slouží pro ubytování a výzkum měsíce. Raketa byla inspirována Apollem 11. Musí mít tedy odpojitelný podstavec, který zůstane na měsíci. Ale je opětovně použitelný.

   Robert , 5 let
   FinBase

   Kubíček si moc přál k Vánocům nějaké lego týkající se vesmíru.Nakonec mu Ježíšek přinesl raketoplán i vesmírné stredisko.Raketu pojmenoval Norman dle oblíbené pohádkové postavy. Celou stavbu si postavil sám za 3dny.Jakékoliv Lego je jeho nejoblíbenější hračka.

   Jakub, 6let let
   Norman

   Naše základna Innocent byla zhotovena 6letým klukem milujícím vesmírnou techniku. Innocent má dvojitý bezpečnostní systém vstupu do základně a výstupu na měsíční povrch.

   Maximilián , 6 let
   INNOCENT

   Konstruktérka Zuzka zkonstruovala základnu pro kosmonauty, umístila jí na měsíční krajinu do jednoho z největších kráterů. Zároveň navrhla a postavila společně s tatínkem raketu, jejíž design odpovídá nejnovějším módním trendům 😉

   Zuzana, 4 let
   Měsíční základna SARM

   Na naši vesmírné základně žije policajt, zloděj, Olaf, kůn a ufon. Cestovat po měsíci můžou měsíčním vozítkem nebo na motorce. Spí se na pavučině v měsíční základně.

   Dominik a Nikola, 7 let a 5 let
   Jdeme na to

   Ze Země byly dovezeny základní stavební kostky. Pro stavitele nejprve sloužil modul využívaný také při budování na Marsu a pak už se pustili do stavby elektrárny a ostatních staveb (garáží pro vozítka).

   Jakub, 8 let
   Měsíční jaderná elektrárna

   Lentil byla vytvořena z podvozku přistávacího modulu, který slouží zároveň jako kotvy. K přechodové komoře byl nafouknut obytný modul a kolem postavena bytelná ochrana proti nežádoucím měsíčním vlivům.

   Matyáš, 7 let let
   Lentil

   Velká základna pro 10 kosmonautů. Prozkoumávají velký kráter na rovníku.

   Oskar, 8 let
   Pískárna

   Na základnu Kokoňoch jsme vyslali kosmonauta, aby našel kosmické těleso, které nám zajistí věčné zdraví, krásu a štěstí. Bohužel se vrátil sám, a tak se hledáme dál.

   Adélka a Jakub, 10 let dvojčata let
   Kokoňoch

   Toto je Tomáškův originální modul, zkráceně T.O.M.

   Tomáš, 5 let
   T.O.M.

   V roce 2023 přistál na Měsíci modul s posádkou. Jejich úkolem bylo postavit základnu. Takže postavili základnu Globerius.

   Matylda, 7 let
   Globerius

   Naše základna spojila dceřiny dvě velké záliby – stavění z kostek Duplo a barvení kamínků.

   Dorotka, 3 roky let
   Kamínková

   Konečně jsme přistáli. Let byl náročný, ale stálo to za to!

   Tomáš , 8 let
   Kosmitoma

   Základna je připravena pro nové badatele a čeká na jejich přílet. Mělo by to být každým okamžikem..

   Kristýnka, 6 let let
   Superměsíční základna

   Jedná se o měsíční základnu Otramoon (odvozeno od místa přistání), která potřebovala doplnit stav kosmonautů. Za použití raketoplánu byl dopraven kosmonaut na přistávací modul a úspěšně přistál!

   Petr, 1 a 5 let let
   Otramoon

   Toothless base

   Morné, 5 let
   Toothless base

   Shadow alfa base

   Sheldon, 9 let
   Shadow alfa base

   Po dalším úspěšném přistání astronautů na Měsíci – ho chtějí vědci důkladněji probádat. Brání jim v tom však mimozemšťané.

   Kryštof, 7 let
   Měsíční základna XOL1