Postavte si
tonoskop

Už jste někdy viděli zvuk? 👀 Že ne? 🙀No, skoro bychom se vsadili, že jo! Vyrobte si jednoduché zařízení, které vás o tom přesvědčí a zároveň vám přiblíží, jak funguje (nejen) naše ucho.

Potřebovat budete jenom kýbl nebo hrnec 🥘, kus igelitu/odpakového pytle 🗑️, izolepu/provázek/veeeelkou gumičku🎗️, nůžky✂️, cukr/sůl nebo jiný tvrdý sypký materiál🧂a zdroj zvuku🔊.

Pro děti 6 - 15 let

#UčeníHrou

Postavte si tonoskop!

Víte co je vlastně zvuk a jak funguje ucho? 👂 Ne? A nebo jo, ale chcete si doma nebo ve škole trochu zablbnout a něco se u toho dozvědět? Zábavu i informace umíme zařídit. Sledujte nás a stavte s námi!🧑🏻‍🔬

Video návod

Sdílejte své stavby i na sociálních sítích @postavtesi #postavtesi #učeníhrou

Slosování

Losujeme
o LEGO® Education!

LEGO stavebnice

  Podmínky

  1. Do slosování přijímáme pouze příspěvky stavitelů mladších 15 let, které do slosování přihlásí rodič, zákonný zástupce, lektor nebo učitel.

  2. Do slosování může každý zaslat pouze 1 příspěvek.

  Přihláška

  O vás
  O projektu

  Zaslané projekty

  Vyskakují na nás vaše upoutávky na Facebooku a řekli jsme si, že se zase zkusíme zúčastnit a něco nového se dozvědět. Líbí se nám vaše videa, jsou poutavá a zábavná. Neskakalo to půl metru, ale trochu se to hýbalo 🙂

  Mikuláš , 8 let
  postavte si tonoskop

  Vzali jsme jogurtovy kyblik a vyrobili jsme tonoskop. Zkouseli jsme ryzi, ale ta moc nefungovala. Misto ni jsme vzali chia seminka a rozvlnili jsme je svym hlasem.

  Eliška , 7 let
  “Jogtonoskop”

  Byla to legrace, sousedi z nás ale moc radost neměli.

  Míša a Mariánek , 7 let a 4 roky
  Velké ucho

  Přijeli jsme z Velikonoc a chtěli ještě stihnout tonoskop – takže rychlovka – mísa a potravinářská fólie. A funguje!

  Barnabáš , 11 let
  TonoMísa

  Postavili jsme si vlastní tonoskop, s lehkou improvizaci – použili jsme potravinářskou fólii. A světě div se, ono to vážně funguje 👍🏻👏

  Matěj, 6 let
  Tonoskop

  Mouka se „vlní“ za zvuku horny. A já se náramně bavím :-).

  Kryštof, 9 let
  Tonoskop_horna

  Napoprvé tonoskop moc nefungoval – sůl poskakovala je trochu. Tak jsme reprák zabudovali přímo do koše. Lítalo všechno – sůl, rýže, lego kostky.

  Jolča, 4 let
  Bubnovací košoskop

  Zkoušeli jsme s dětmi (3 a skoro 6) postavit tonoskop (stačilo pustit vaše video z instagramu a hned letěli pro kýbl a pásku), pak jsme se starším koukali na video, jak to ucho vlastně funguje. Bezva nakopnutí k dalšímu prozkoumávání. Bavilo nás to, díky!

  Lukáš, 5 let
  tonoskop

  Když ségra ječí, roztančí to cukr. Já si ale raději zacpávám uši 🫣

  Pavla , 9 let
  “Jekoskop”

  Kdyz mate doma borlici, tak to musite zkusit ! Na borlici hral Olda a efet byl famozni 🙂

  Olda, 10 let
  Tonoskop

  Kuba u pokusu vydržel opravdu dlouho, dvakrát vylepšoval blánu a navíc objevil nový oblíbený styl hudby. Cukr skákal opravdu krásně!

  Jakub, 7 let
  Tonoskop

  Zkouseli jsme ruzne tezke veci-lego,cocku,sul-byla to parada!

  Tobias, 6 let
  Ucho

  Na kyblík jsme zkusili na rodinné oslavě přidělat pytel na odpadky, bohužel to ale nebyl ten pevný, jako máte Vy. Měli jsme proto strach, že nebude fungovat. Fungoval, když se vybrala správná muzika, tak pepř krásně poskakoval. Jen někteří příbuzní museli odejít, protože je z bubnů bolela hlava 🙂

  Jan, 11 let
  Jak sme se podívali na zvuk

  Zkusili jsme potravinářskou fólii přidělat na kyblík, a následně nasypat pepř celý, mouku hrubou a hrubozrnnou sůl. Nejlépe nám fungoval pepř celý.

  Veronika, 7 let
  Jak vidět zvuk

  Vyzkoušeli jsme jakou hlasitost je potřeba vyvinout, aby sůl začala poskakovat. Nejlépe se nám to dařilo prostým křikem a při karaoke.

  Albert, 8 let
  Tonoskop
  Jelikož jsme organizace pracující s dětmi a mladými lidmi, přihlašujeme se k dodržování Politiky ochrany práv dětí a zvláště zranitelných dospělých. Metodika zpracovaná Nadací OSF je k nahlédnutí zde.